page contents جراحی چاقی و جراحی لاغری page contents


 

جراحی اسلیو معده به روش لاپاروسکوپی توسط دکتر عبدالحسینی

عمل جراحی اسلیو یا جراحی اسلیو گاسترکتومی به روش لاژاروسکوژی انجام میشود که در طی جراحی حدود دو سوم از حجم معده برداشته و از بدن شخص خارج میگردد . جراحی اسلیو معده یکی از روش های جراحی چاقی میباشد که نیاز به یک شب بستری در بیمارستان و مراقبت های ژس از جراحی میباشد . در جراحی اسلیو معده میزان جذب مواد غذایی و ویتامین ها از جراحی بای پس کلاسیک بیشتر بوده و به دلیل اینکه حجم زیادی از انباره معده برداشته میشود فرد زودتر احساس سیری میکند و در نتیجه همراه با ورزش و فعالیت بدنی متناسب و روزانه در طی حدود ۹ ماه از جراحی اسلیو به وزن متناسب خود میرسد .

 

یکی از روش‌هایی که می‌شود با آن لاغر شد، عمل‌هایی‌ است که معده کوچک می‌شوند و در بین این عمل‌ها اسلیو گاسترکتومی یا همان اسلیو معده به دلیل کاهش اشتها و نداشتن عوارض زیاد از محبوبیت خاصی در بین افراد چاق برخوردار است و به دلیل سادگی عمل تعداد زیادی از جراحان این عمل را به راحتی انجام می‌دهند و عمل اسلیو را معمولا از طریق لاپاروسکوپی انجام می گیرد و قسمت عمده انبار معده بیمار برداشته می شود و معده به شکل لوله باریکی (شبیه موز) درآمده و باعث کاهش حجم معده می‌شود. در این روش به دلیل برداشتن قسمتی از معده که مواد اشتهازا تولید می‌کند، بیمار به مدت چندین ماه بی اشتها می‌شود و لاغری بیشتری را تجربه می‌کند، ولی پس از این که اشتها بهتر شده چون کاهش چشم گیری در حجم معده صورت گرفته است، بیمار با مصرف مقدار کم غذا احساس سیری می کند و درنتیجه کالری مصرفی کاهش یافته و کاهش وزن و کاهش سایز بروز می‌کند و تا ۲ سال ادامه می‌یابد.
در این روش بیمار پس از ۶ ماه نصف اضافه وزن خود را از دست داده و ظرف ۲ سال به وزن نرمال خواهد رسید.

https://t.me/abhmoshaver

https://www.aparat.com/drabdolhoseini

این روش جزء اعمال محدود کننده طبقه بندی می شود و در آن ۲/۳ معده برداشته می شود و معده بصورت یک لوله باریک باقی می ماند که غذا به سرعت از آن عبور کرده و وارد روده می شود و از آنجا که حجم زیادی از سلولهای تولیدکننده هورمون اشتها ( گرلین) برداشته می شود اشتها بصورت مؤثری کاهش می یابد.آزاد کردن خم بزرگ معده در اسلیو