• ۲۳ خرداد ۹۷
  • 0
  بستری در بیمارستان و مراقبت پس از عمل

  بستری در بیمارستان و مراقبت پس از عمل

   

   

   

  عمل جراحی چاقی تحت بیهوشی عمومی انجام شده و در اغلب موارد بصورت لاپاراسکوپیک انجام می‌شود. این روش جراحی چاقی بهترین نوع عمل برای درمان چاقی بوده زیرا میزان بروز دو عارضه مهم عمل باز یعنی عفونت زخم و فتق محل عمل بسیار کمتر بوده و باعث کاهش چشمگیر درد پس از عمل شده و بیمار سریعتر می‌تواند به فعالیت روز مره بازگشته و میزان بستری در بیمارستان نیز کوتاه‌تر است.

  در مواردی در حین عمل جراحی چاقی بنا به بعضی دلایل ممکن است نیاز به تبدیل لاپاراسکوپی به عمل باز شود که اگر چه بسیار نادر اتفاق می‌افتد اما بیمار باید آمادگی آن‌ را داشته باشد.

  میزان بستری پس از عمل جراحی چاقی بسته به نوع عمل و وضعیت سلامتی کلی بیمار از یک روز تا یک هفته متغیر می‌باشد و در صورت وقوع عوارض ممکن است طولانی‌تر نیز شود. در چنین وضعیتی ممکن است جراح تصمیم به عمل مجدد بصورت اورژانسی بگیرد. بنابراین شما باید حداقل دو هفته وقت ودر صورت شاغل بودن مرخصی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

  این اعمال جراحی چاقی نیز مانند هر جراحی شکمی دیگرمی‌تواند با درد پس از عمل همراه باشد لذا برای شما پس از عمل مسکن تجویز خواهد شد.

  تا یک هفته بعد از عمل جراحی چاقی نیاز به تزریق آمپول هپارین به صورت زیر جلدی دارید و همچنین داروی پنتاپرازول جهت کاهش اسید معده به صورت روزی دو بار یعنی هر ۱۲ ساعت بعد از وعده غذایی باید مصرف شود.

  در صورتی که عمل جراحی اسلیو معده انجام دهید جهت کاهش درد خود میتوانید با اجازه و صلاح دید جراح و متخصص بیهوشی از پمپ درد بعد از عمل جراحی استفاده کنید که میزان بالایی از درد شما را کاهش میدهد .

  بنا به تشخیص پزشک جراحی و در صورت عدم انجام عمل جراحی کیسه صفرا ، نیاز به مصرف داروی اورسوبیل نیز میباشد.

   

  با ما در تماس باشید (کلیک کنید)

  پاسخی بنویسید ←

ارسال یک پاسخ

لغو ارسال

Photostream