page contents جراحی چاقی و جراحی لاغری page contents
  • ۱۰ تیر ۹۸
  • 0
  جراحی چاقی چیست؟

  جراحی چاقی چیست؟

  جراحی چاقی یا جراحی باریاتریک یا جراحی لاغری روشی است که نه تنها در کشور ما ، بلکه در کل دنیا در حال انجام است و قدمت جراحی چاقی یا جراحی لاغری به بیش از ۶۰ سال میرسد . در گذشته جراحی چاقی یا جراحی لاغری با متد لاپاراتومی یا به صورت جراحی چاقی باز ، انجام میشد که در این روش مدت زمان بستری و میزان درد بیمار خیلی بیشتر از روش کنونی است .

  امروزه جراحی چاقی یا جراحی لاغری به روش لاپاروسکوپی انجام میشود که طول مدت بستری بیمار به یک شب کاهش پیدا کرده و میزان درد بیمار به کمترین مقدار ممکن میرسد .

  جراحی چاقی یا جراحی لاغری لاپاروسکوپی با ایجاد پنج شکاف که هر کدام در حدود اندازه یک بند انگشت میباشد ، روی شکم فرد انجام میشود . به همین دلیل بعد از انجام جراحی چاقی یا جراحی لاغری به روش لاپاروسکوپی ، بیمار خیلی زود به زندگی عادی و روال کاری روزمره خویش بازگشت خواهد داشت . 

  در جراحی چاقی یا حراحی لاغری مدل های جراحی متفاوت میباشد . یکی از بهترین مدل های جراحی چاقی ، جراحی اسلیو معده میباشد که در این جراحی بخشی بزرگی از معده و در حدود دو سوم از حجم انبار معده بریده شده و از بدن فرد خارج میگردد و فرد پس از حدود یک سال از گذشت جراحی چاقی یا جراحی لاغری اسلیو ، کاهش وزن خیلی خوبی را شاهد خواهد بود .

  جراحی چاقی اسلیو معده

  جراحی اسلیو معده

   

  یکی دیگر از بهترین مدل های جراحی چاقی یا جراحی لاغری ، جراحی بای پس معده میباشد . در بای پس معده چیزی از بدن فرد خارج نمیشود و فقط با تغییر مسیر گوارش یعنی روده و معده ، اقدام به جراحی میشود . به این صورت که در جراحی بای پس معده ، در حدود ۱۰۰ سانت روده کوچک از مسیر گوارش جابجا میشود که این مقدار بستگی به مواردی از جمله شاخص توده بدنی فرد و طول کل روده بیمار میباشد . پس از جراحی بای پس معده ، فرد در طی یکسال به وزن متناسب با قد خود میرسد .

  جراحی چاقی بای پس معده

  جراحی چاقی بای پس معده

   

  یکی دیگر از مدل های جراحی چاقی یا جراحی لاغری ، جراحی مینی بای پس میباشد که در نحوه انجام ، مانند جراحی باس پس معدع میباشد امام میزان و طول روده کوچکی که از مسیر گوارش خارج میشود ، بیشتر از بای پس معده میباشد و این مدل جراحی چاقی برای افرادی هست که چاقی به شدت بالا و مفرط دارند . 

   

   جراحی مینی بای پس

  جراحی مینی بای پس معده

   

   

   

  پاسخی بنویسید ←

ارسال یک پاسخ

لغو ارسال

Photostream