عمل لاغری شکم

عمل لاغری شکم

مدیر
تاریخ انتشار شهریور 2, 1400
برچسب ها
4.9/5 - (7 امتیاز)

عمل لاغری شکم | جدیدترین متد جراحی لاغری

یکی از بزرگترین معضلات زندگی ماشینی ، افزایش وزن و بیماری های مربوط به چاقی است ، عمل لاغری شکم یکی از بهترین راهکارهای لاغری شکم و پهلود در افرادی است که تمایل به لاغر شدن دارند.

برخی تمایل دارند تا از راه ‏ها‎یی همچون ورزش، پیاده رویی، رژیم‏ ها‎ی غذایی که مطمئن ترین راه‏ ها‎ی کاهش وزن عنوان می ‏شوند وزن خود را کاهش دهند.

اما این روش ها نیازمند صرف وقت زیاد می ‏باشند.

بیشتر افراد به دنبال روشی موثر و نتیجه بخش هستند که در کمترین زمان به اندام دلخواه خود برسند.

به همین خاطر انواع عمل های لاغری با استقبال چشمگیری روبرو شده اند.

بیاید باهم یه فیلم ببینیم از عمل جراحی لاغری شکم و پهلو

برای دیدن همه ویدئوهای جراحی لاغری دکتر عبدالحسینی میتونید به کانال آپارات ما مراجعه کنید

انواع عمل های لاغری شکم

 • لیپوماتیک
 • ابدومینو پلاستی
 • لیپولیز
 • لیپوساکشن
 • …  

 

انواع عمل های لاغری شکم

چه کسانی برای عمل لاغری شکم و پهلو مناسب‌ اند؟

جراحی شکم برای لاغری، مناسب برای افرادی است که دارای اضافه وزن باشند. در مرحله اول باید با کمک ورزش و پرهیز غذایی، وزن خود را کاهش دهند. سپس برای خارج کردن چربی اضافی و باقی مانده در ناحیه شکم و پهلو، عمل جراحی انجام شود. پس از انجام جراحی ، وزن فرد نباید کاهش و یا افزایش داشته باشد. ثابت نگه داشتن وزن برای رسیدن به بهترین نتیجه از جراحی و حفظ اندام ایده‌آل، بسیار ضروری است.

یکی دیگر از مواردی که شما را به یک گزینه مناسب برای عمل جراحی شکم تبدیل می‌کند. داشتن پوستی با خاصیت الاستیک و کشسانی مناسب است. درواقع اگر سن شما بیش از ۶۰ یا ۷۰ سال است، نتایج جراحی برای شما به خوبی یک فرد ۳۰ یا ۴۰ ساله نخواهد بود. همچنین بهتر است عمل شکم برای لاغری، پس از آخرین بارداری انجام شود. چرا که پس از بارداری ممکن است افتادگی در پوست شکم ایجاد شود.

برای تشخیص شاخص توده بدنی روی این لینک کلیک کنید

 

جراحی لاغری شکم با با لیپوماتیک

لیپوماتیک نسل پیشرفته و تغییریافته لیپوساکشن است که عوارض آن را به همراه ندارد. در لیپوماتیک ، شکم با استفاده از دستگاه‌ های پیشرفته و تخصصی، اقدام به شکستن بافت چربی زیر پوست می‌ کند و به بهترین شکل، چربی را از بدن خارج می ‌کند. نام دیگر لیپوماتیک، بادی کانتورینگ یا پیکر تراشی است.

جراحی لیپوماتیک یکی دیگر از روش ‌های پرطرفدار در بین کاندید های جراحی لاغری شکم و پهلو است. برداشتن چربی با این روش کم‌ خطر بوده و عوارض کمتری برای بیمار ایجاد می ‌کند.

در این روش ، چربی شکم توسط لوله ‌ای به نام کالونا، تکه‌ تکه شده و از بدن خارج می‌ شود. برداشتن چربی با لیپوماتیک باعث از بین بردن سلولیت نیز می ‌شود. دقت در انتخاب محل ایجاد شکاف و نحوه ی استفاده از دستگاه از مهم ترین مسائل برای انجام جراحی می باشد ، بنابراین نسبت به انتخاب جراح برای لیپوماتیک باید دقت زیادی انجام شود .

در عمل لیپوماتیک، هیچ خبری از ناهمواری‌ های فاحش در چربی، آسیب شدید به بافت و همچنین مشکلاتی مثل ریسک بالای آمبولی وجود ندارد. نتایج جراحی لیپوماتیک در هر ناحیه ای که انجام شود، بین 3 تا 6 ماه زمان می برد که به طور کامل شکل بگیرد.

مشاهده مقاله
برای لاغری، خوابتان را منظم کنید.

عمل لاغری شکم | عمل زیبایی شکم | جراحی لاغری

جراحی لاغری با ابدومینو پلاستی

یکی از رایج‌ ترین روش ‌های جراحی برای لاغری شکم روش آبدومینوپلاستی است.

این روش معمولا برای افرادی توصیه می‌شود که علاوه بر چربی و چاقی زیاد در ناحیه شکم و پهلو از افتادگی و شل شدگی پوست خود در آن ناحیه رنج می برند.

در این روش پوست شخص از ناحیه زیر شکم برش داده و برداشته می ‌شود.

جراحی زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی همان طور که از نام آن مشخص است، با هدف بهبود ظاهر شکم انجام می گیرد.

این جراحی بیشتر برای کسانی استفاده می شود که دچار شلی پوست در ناحیه شکم هستند زیرا این دسته از افراد نمی توانند شکم خود را تنها با لیپوماتیک و یا روش های غیر جراحی لاغر کنند و حتی پس از لاغر شدن نیز به دلیل شلی و افتادگی، پوست اضافه ایجاد می شود و ظاهر ناحیه شکم به هم می ریزد.

به کمک ابدومینوپلاستی پوست اضافی از این ناحیه برداشته می شود. میزان برش در این جراحی به میزان پوست اضافی و شلی پوست بستگی دارد. برای انجام این عمل بیهوشی عمومی لازم است.

امروزه روش آبدومینوپلاستی به تنهایی انجام نمی شود و به تنهای بهترین عمل برای لاغری شکم نیست.

ابتدا چربی ها با روش لیپوساکشن از بین رفته و سپس روش آبدومینوپلاستی اجرا می شود که نام این روش به روش لیپو آبدومینوپلاستی تغییر یافته است.

تصاویر قبل و بعد عمل لاغری شکم

جراحی لاغری با لیپولیز

این روش یکی از جدیدترین روش جراحی لاغری به حساب آمده و در بین بیماران و پزشکان طرفداران بسیار زیادی دارد.

به این صورت که پزشک سوراخ ‌هایی در نواحی مشخصی از ناحیه شکم و پهلو ایجاد می‌ کند.

سپس از طریق این سوراخ‌ ها، میکروکانولا که ابزاری سوزنی شکل با قابلیت ساطع کردن امواج لیزر هستند را به درون شکم و نواحی پرچربی ارسال می ‌کند.

در اثر این کار چربی‌ های انباشته شده در آن ناحیه تجزیه شده و سپس تخلیه می ‌شوند.

در روش لیزر لیپولیز نه تنها پوست افتاده و شل نمی شود بلکه سفت تر هم خواهد شد.

در قسمت هایی که چربی انباشته شده حجم زیادی داشته باشد برای خارج کردن چربی از دستگاه مکش استفاده می شود.

روش لیزر لیپولیز دارای عوارض کمی است که به دو گروه عوارض عمومی و موضعی تقسیم می شود.

از معایب عوارض عمومی می توان به تورم ، کبودی و آلرژی به مواد بی حسی اشاره نمود و عوارض موضعی در صورتی به وجود می آید که مراقبت های بعد از لیزر لیپولیز توجه نشود که ایجاد زخم و عفونت از عوارض موضعی این روش به شمار می آید.

جراحی لاغری با لیپوساکشن

طی این روش، متخصص زیبایی با دقت و احتیاط چربی های اضافی را از طریق لوله ی تو خالی و کوچکی به نام کانولا از بدن خارج می کند.

انتهای کانولا به یک دستگاه مکش بسیار قوی متصل است که وظیفه مکش ذرات چربی را بر عهده دارد.

در این روش فقط برای وارد کردن کانولا به بدن یک برش کوچک روی پو دست زده می شود و برای حل شدن چربی ها قبل از انجام مکش محلولی به قسمت های که چربی در انباشته شده است تزریق می شود.

امروزه عمل لیپوساکشن چربی به چند روش مختلف انجام می شود. عمل سنتی لیپوساکشن را با نام لیپوساکشن تامسنت می شناسند.

 

عمل لیپوساکشن به‌عنوان یک نوع جراحی کاهش وزن و یا جایگزینی برای آن در نظر گرفته نمی‌شود. اگر اضافه وزن دارید، احتمالاً با استفاده از جراحی‌های لاغری مانند اسلیو معده و بای پس می‌تواند وزن بیشتری کم کنید تا لیپوساکشن.

اگر دارای چربی اضافی زیاد در قسمت‌های خاصی از بدن هستید و در دیگر قسمت‌ها بدنتان فرم خوبی دارد می‌توانید از لیپوساکشن استفاده کنید.

مشاهده مقاله
تاثیرات کاهش وزن قبل از بارداری

 

جراحی لاغری شکم ترکیبی

یکی از مزیت‌ هایی که روش ‌های جراحی لاغری شکم دارند امکان استفاده هم ‌زمان از آن‌ ها به صورت ترکیبی در صورت صلاح‌ دید پزشک متخصص است.

در نتیجه بیمار می‌ تواند خیلی سریع ‌تر حجم بسیاری از چربی ‌های نا خواسته را از بدن خود دفع کرده و به ظاهر دلخواه خود برسد.

عوارض جراحی لاغری شکم

همانند هر نوع عمل جراحی زیبایی عمل لاغری شکم نیز دارای یک‌ سری عوارض جانبی خاص خود است. البته این عوارض جانبی می ‌توانند در هر شخص متفاوت باشند.

در صورتی که شما مراقبت ‌های قبل و بعد از انجام عمل را به دقت انجام داده باشید و در انتخاب پزشک خود نهایت حساسیت را به خرج دهید با حداقل عوارض احتمالی این نوع از عمل زیبایی را پشت سر خواهید گذاشت.

 

چند مورد از شایع ‌ترین عوارض جراحی لاغری شکم عبارتند از:

 • احساس درد و خستگی بعد از انجام عمل جراحی
 • احتمال ایجاد عفونت یا تجمع مایعات
 • ایجاد لخته یا آمبولی در صورت عدم مصرف داروهای تجویز شده و عدم رعایت نکات توصیه شده
 • به جا ماندن جای بخیه
 • خونریزی در صورت عدم رعایت مراقبت ‌های بعد از عمل جراحی
 • احساس سوزن سوزن شدن یا بی ‌حسی در ناحیه ایجاد برش
 • عدم تقارن در دو طرف شکم یا پهلو در اثر انتخاب نادرسنتايج نهايي جراحي زيبايي شكم به دليل وجود ورم و ناتواني بيمار در صاف ايستادن تا زمان بهبود كامل زخم ‌هاي داخلي بلافاصله بعد از عمل مشخص نيست. بيمار بايد بتواند پس از گذشت يك تا دو هفته تمام قد بايستد و انتظار مي ‌رود در اين زمان نتيجه كلي و لاغر شدن شكم را مشاهده كند.ت پزشک

 

هزینه جراحی شکم و پهلو ( لیپوماتیک )

از آنجایی که جراحی لاغری شکم و پهلو نوعی روش تهاجمی به شمار می‌ رود، هزینه‌ های مربوط به آن نیز در مقایسه با سایر روش ‌های لاغری کمی متفاوت خواهد بود.

برای اینکه بتوانید به صورت حدودی از هزینه جراحی عمل شکم مطلع شوید باید با پزشک مورد نظر خود مشورت کنید.

 

بهترین عمل لاغری شکم

با توجه به موارد گفته شده در بالا می‌ توان به این نتیجه رسید که روش ‌های مختلف جراحی برای لاغر کردن شکم وجود دارد. اما این سوال پیش می آید که کدام یک از جراحی ها ، بهترین جراحی است؟  

 بهترین توصیه‌ای که می ‌توان در ارتباط با انتخاب روش مناسب برای حذف چربی ‌های انباشته شده در ناحیه شکم و پهلو داشت این است که با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

پزشک تمامی جوانب کار را سنجیده و بهترین و مناسب ‌ترین گزینه را با توجه به شرایط شما پیشنهاد خواهد داد.

از جمله مهم‌ ترین مواردی که در ارتباط با این موضوع باید به آن‌ ها توجه کرد؛ می‌ توان به سن بیمار، میزان افتادگی پوست و … توجه کرد.

عمل لاغری شکم | عمل زیبایی شکم | جراحی لاغری

مراقبت های بعد از جراحی شکم

 • بهتر است بعد از جراحی راه رفتن آرام را با مشورت دکتر خود شروع کنید زیرا باعث می شود احتمال ایجاد تورم و همچنین لخته شدن خون در پاهای شما کمتر شود.
 • تا وقتی که به راحتی نمی توانید بدن خود را تکان دهید بهتر است از رانندگی بپرهیزید.
 • شاید به مدت دو هفته همچنان خونریزی داشته باشید به همین دلیل باید از فعالیت هایی که فشار خون را افزایش می دهند خودداری کنید.
 • به مدت دوهفته داروهای انعقاد خون مصرف نکنید.
 • زیر زانوی خود و سر خود را با بالش بلند کنید تا به زخم های شکمتان فشاری وارد نشود.
 • بعد از دو روز که زخم ها بسته شدند می توانید به حمام بروید.
 • در هنگام استحمام نباید فشار آب به طور مستقیم بر روی زخم های شما باشد.
 • تا یک ماه استخر نروید و در داخل وان حمام قرار نگیرید.
 • بهتر است هر روز زخم های خود را بررسی کنید و به علائم عفونت دقت داشته باشید.
 • سعب کنید در معرض آفتاب قرار نگیرید.
مشاهده مقاله
بررسی تمام روش های لاغری شکم و پهلو

برای آشنایی بیشتر و کامل تر  راهنمای مراقب های بعد از عمل لاغری رو حتما مطالعه کنید تا دچار مشکلات بعد از جراحی نشوید و دوران نقاهت بهتری را سپری کنید.

نکات مهم قبل از عمل شکم

 • آماده کردن مکان مناسب برای استراحت بعد از عمل
 • قطع مصرف الکل و دخانیات از دو هفته قبل از جراحی
 • کنار گذاشتن داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین یک هفته پیش از عمل
 • حمام در شب قبل از عمل
 • ناشتا بودن صبح روز جراحی
 • پوشیدن لباس گشاد و راحت در روز عمل
 • به همراه داشتن گن مخصوص بعد از عمل

 

عمل لاغری شکم | عمل زیبایی شکم | جراحی لاغری | دکتر محمدرضا عبدالحسینی

نتیجه جراحی کوچک کردن شکم

شما بعد از جراحی و بعد از گذارندن دوره نقاهت می توانید تغییراتی همچون از بین رفتن پوست شل و اضافی را مشاهده کنید  و اینکه شکمتان به مقدار قابل توجهی صاف می شود.

به خاطر داشته باشید زمانی نتایج جراحی با دوام خواهد بود که شما سبک زندگی خود را تغییر داده باشید و وزن خود را بعد از جراحی کنترل کنید.

بعد از گذشت دو هفته تورم کم تر می شود و شما می توانید کم کم به فعالیت های گذشته خود برگردید.

ممکن است برخی از مشکلات بعد از جراحی تا شش ما همچنان ادامه داشته باشد که این زمان در جراحی مینی ابدومینوپلاستی کمتر است.

 

سوالات متداول

آیا ابدومینوپلاستی به کاهش وزن کمک می کند؟

ابدومینوپلاستی روشی برای کاهش وزن نیست. در واقع نامزدهای مناسب برای این روش جراحی پلاستیک، افرادی با وزن متوسط ​​و پایدار هستند. بیماران که قبلا عمل جراحی کاهش وزن انجام داده اند نیز ممکن است با ابدومینوپلاستی پوست اضافی را از بین ببرند و شکمی تخت تر و صاف تر داشته باشند.

آیا درد پس از جراحی شدید خواهد بود؟

در روزهای بعد از عمل ممکن است ناراحتی خفیف تا شدیدی احساس کنید. اما هر دردی را می توان با دارو کنترل کرد و یا از بین برد.

بعد از عمل جراحی شکم باید چه کارهایی انجام شود؟

حداکثر حدود 3 روز پس از عمل جراحی شکم درد کاهش یافته و طی این مدت درد توسط مسکن کنترل می شود. بعد از جراحی شکم از انجام فعالیت سنگین خودداری شود. میوه هایی که دارای بروملین و ویتامین ث می باشد مصرف کنید زیرا این میوه ها در تسریع روند بهبودی زخم موثر هستند. لازم به ذکر است، داروهای تجویز شده را باید به طور کامل مصرف کنید.

چه مدت طول می کشد تا اثرات جراحی لاغری شکم را روی بدن خود ببینیم؟

نتايج نهايي جراحي زيبايي شكم به دليل وجود ورم و ناتواني بيمار در صاف ايستادن تا زمان بهبود كامل زخم ‌هاي داخلي بلافاصله بعد از عمل مشخص نيست. بيمار بايد بتواند پس از گذشت يك تا دو هفته تمام قد بايستد و انتظار مي ‌رود در اين زمان نتيجه كلي و لاغر شدن شكم را مشاهده كند.

آیا مادران باردار می توانند عمل آبدومینو پلاستی انجام دهند؟

آبدومینوپلاستی برای بارداری شما مشکلی ایجاد نمی کند. با جراحی شکم وپهلو برای مادران باردار، هیچ خطری آنان را تهدید نمی کند. اما باید بارداری پس از دوران نقاهت بعد از جراحی افتادگی شکم انجام شود.

جای زخم جراحی لاغری شکم چگونه است؟

برش جراحي شكم براي بانواني كه قبلاً سزارين انجام داده‌اند، به گونه ‌اي ايجاد مي‌ شود تا جاي زخم جديد بر روي جاي زخم قبلي منطبق شود. محو شدن جاي زخم عمل كوچك كردن شكم چند ماه تا يك سال طول مي‌ كشد.

آیا قبل از عمل لاغری شکم نباید قرص مصرف کرد ؟

با مشاوره از دکتر خود مصرف برخی داروها پیش از عمل باید قطع یا کنترل شود.

 

از اینکه با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم

برای دریافت مشاوره رایگان عمل لاغری شکم میتوانید از طریق فرم زیر با ما در ارتباط باشید

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد