لیزلیپولیز، موثرترین و بهترین روش درمان چاقی های موضعی

لیزلیپولیز، موثرترین و بهترین روش درمان چاقی های موضعی

مدیر
تاریخ انتشار آبان 5, 1393
امتیاز مطلب
لیزر لیپولیز یکی از جدیدترین تکنولوژی های موجود  در کاهش میزان چربی زیر پوست می باشد که بصورت سرپائی وطی یک جلسه باعث رفع چاقیهای موضعی می شود. تا کنون بهترین روش کاهش چربیهای موضعی لیپوساکشن بوده که عوارضی همچون ناهمواری و شلی پوست ،تورم و کبودی را به دنبال داشته است .روش لیزر لیپولیز بدلیل تابش لیزر و تحریک کلاژن سازی و جمع شدگی کلاژن سبب سفت شدن پوست می شود و همچنین تورم وکبودی بسیار کمتر یا ناچیز نسبت به روش لیپوساکشن دارد.

مرحله اصلي انجام ليزر به چه شكلي است ؟
ابتدا تحت شرايط استريل موضع مورد نظر كاملا بي حس مي شود (بي حسي موضعي ) سپس سوراخهاي كوچك 1تا2 ميلي متري روي پوست ايجاد مي شود وفيبر نوري بسيلر نازك وارد بافتهاي چربي زير پوست وانرژي معيني از ليز به چربي ها تابانده مي شود كه باعث تخريب سلولهاي چربي مي شود . در صورتي كه چربي كمتر از 500 ميلي ليتر باشد نياز به اقدام ديگري نمي باشد و چربيهاي تخريب شده توسط لنفاتيك بدن جذب مي شود ولي در صورتي كه چربي بيش از 500 ميلي ليتر چربيهاي مايع توسط مكش خفيفي تخليه مي شود .

معيارهايی که براي انتخاب بيمار مناسب را بايد در نظر گرفت:

حجم چربیحجم چربی در همه افراد متغير است، اما افرادی که ضخامت چربی زير پوستشان بين يك تا 6 سانتی است، مي توانند جزو کانديداهای اين عمل قرار بگيرند و افرادی که ضخامت چربيشان بيشتر يا کمتر از ميزان نام برده است، براي انجام عمل ليپوليز مناسب نيستند.

مشاهده مقاله
اساس کار در جراحی های چاقی

وضعيت پوست بيمارافرادی که افتادگي خفيف تا متوسط پوست دارند، ميتوانند جزو کانديداهای عمل ليپوليز باشند، اما افرادي که افتادگی وسيع و شديد پوست دارند، ليپوليز به تنهايی نمي تواند باعث جمع شدگی يا کشيدگی پوست اين بيماران شود، به همين دليل اگر عمل ليپوليز به تنهايی در اين افراد انجام شود، نتيجه عمل، پوستی شل و افتاده تر از قبل خواهد بود که ممکن است براي بيمار اين نتيجه ناخوشايند باشد، اما امروزه ميتوان با عمل ليپوابدومينوپلاستی (به معناي حذف پوست اضافه پس از عمل ليپوليز) اين افراد هم جزو کانديداهای عمل ليپوليز قرار بگيرند.

وضعيت قوام جداره شکم: افرادي که جداره شکمشان شل است (مانند کساني که بارداريهاي متعددی داشته اند) انجام عمل ليپوليز باز هم به تنهايی پاسخگو نيست و بهتر است در کنار آن از روش ابدومينوپلاستی (باعث تقويت جداره شکم می شود) استفاده كنند.

داشتن خواسته معقولبيمارانی که توقع منطقی از کاهش وزن خود دارند جزو کانديداهای مناسب هستند، اما افرادی که انتظار بيشتر از نتيجه معقول دارند، بهتر است اين عمل را انجام ندهند.

چه فردی کاندید ایده آل برای انجام لیزر لیپولیز است؟

1) از نظر جسمانی سالم باشد و حداکثر اضافه وزن او نسبت به وزن ایده آل 10 تا 15 کیلوگرم باشد. لازم به ذکر است که انجام عمل لیزرلیپولیز در افراد با BMI (شاخص توده بدن) بیشتر از 33 مجاز نمی باشد و بهتر است در افراد با BMI کمتر از 30 انجام شود.

2) فردی که تجمع چربی موضعی در یک یا چند نقطه از بدن دارد که به ورزش و رژیم غذایی مقاوم است.

مشاهده مقاله
جراحی بای پس معده

3) فردی که از وجود این تجمعات چربی ناراحت بوده و قصد دارد به طور دائم از شر آن خلاصه شود.

در چه نواحی از بدن می توان لیزر لیپولیز را به کار برد؟

 • شکم
 • ساق پا
 • پهلوها
 • پشت
 • بازوها
 • صورت (غبغب – گونه)
 • ران ها
 • نواحی از گردن
 • باسن
 • بزرگی سینه در آقایان (ژنیکوماستی)
 • زانوها

مزاياي ليزر ليپوليز نسبت به ساكشن 
ليزر ليپوليز بسيار ظريف وبا دستكاري بسيار كمتر ودردو تورم كمتري نشبت به ليپوساكشن همراه است به علت ظرافت كار با ليزر نتايج يبايي بسيار ايده آل وآثار ناهمواري برخلاف ليپو ساكشنهاي معمولي وجود ندارد تابش ليزر درزير پوست باعث تحريك و ساخته شدن كلاژن وسفت شدن همزمان پوست مي شود تاباندن ليزر در لايه سطحي باعث رفع سلوليت ميشود از نظر ميزان ومقدار حذف چربيها در افرادي كه مناسب باشند هيچ فرقي با ليپوساكشن ندارد ولي نتايج كيفي وزيبايي بسيار بهتر است وعوارض آن نا چيز است.

جهت انجام مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به آدرس ما مراجعه و با شماره تلفن 09353003628 تماس حاصل نمایید.

آدرس LIPOMED GROUP: چهارراه فرمانیه – ابتدای خیابان لواسانی – جنب بیمارستان فرمانیه – کلینیک پری سیما

lip-921011-04 ps55_9243

 

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های کاربران

  دیدگاهی وجود ندارد