page contents جراحی چاقی و جراحی لاغری page contents
  • ۰۴ اردیبهشت ۹۷
  • 0
  جراحی بای پس کلاسیک یا جراحی بای پس معده

  جراحی بای پس کلاسیک یا جراحی بای پس معده

  جراحی چاقی برای کاهش وزن یا جراحی دیابت به روش بای‌ پس معده یا بای پس کلاسیک با استفاده از مکانیزم‌های مختلفی به کاهش وزن فرد کمک می‌کند. در این روش‌ جراحی چاقی با ایجاد محدودیت در مصرف کالری و اختلالات سوء جذبی مقدار کالری قابل جذب بدن را محدود می‌کند. در سال ۱۹۶۷ میلادی ، اولین جراحی چاقی ، جراحی بای پس معده توسط ایتو و میسون در دانشگاه آیووا انجام شد. سپس این جراحی چاقی در طول سال‌ها به شکل کنونی آن تغییر یافت. جراحی چاقی تنها با سوء جذب منجر به کاهش وزن فرد نمی‌شود بلکه با تکنیک‌های محدود کننده و ایجاد یک معده قابل استفاده کوچکتر منجر به لاغری فرد خواهد شد. در این روش جراحی چاقی یعنی جراحی چاقی بای پس معده یا بای پس جراحان قادر به دور زدن بخش کوچکی از روده باریک و قسمت بزرگی از معده هستند.
  این عمل جراحی چاقی که با عنوان بای پس معده یا بای پس کلاسیک شناخته شده است از طریق روش لاپاروسکوپی که با استفاده از یک برش کوچک به اندازه یک بند انگشت به منظور کاهش درد پس از عمل و افزایش سرعت بهبودی انجام می‌گیرد.
  جراحی بای پس معده یا بای پس کلاسیک درمان مؤثر و خوبی برای چاقی مرضی و اضافه  وزن بالا است. با وجود این‌که امروزه روش‌های جراحی چاقی جدیدی برای کاهش وزن کشف شده است ولی هیچ کدام از آن‌ها در طولانی مدت، نتایج بسیار عالی و ایمن ناشی از جراحی چاقی بای‌ پس معده را ندارند. امروزه جراحی لاپاروسکوپی بای پس معده یا بای پس کلاسیک صدها و هزاران بار سالیانه در کشور انجام می‌شود. خطرها و فواید آن از نتایج به دست آمده در سال‌های اخیر مورد بررسی قرار گرفته شده است. جراحی چاقی بای‌پس معده یا بای پس کلاسیک یک راه‌حل جراحی برای کاهش وزن بسیار عالی است و باید به طور جدی توسط هر کسی که علاقه‌مند به انجام جراحی چاقی است، در نظر گرفته شود. با این وجود فقط برخی از افراد از این روش راضی و عده‌ای ممکن است با شکست مواجه شوند. این جراحی اغلب توسط بیمه پوشش داده می‌شود.

   

  مشاوره جراحی چاقی و جراحی اسلیو یا بای پس  :

  https://t.me/abhmoshaver

  جراحی بای پس کلاسیک

  جراحی بای پس کلاسیک

  مزایای جراحی بای‌ پس معده

  بای پس معده یا بای پس کلاسیک در طول تاریخ محبوب ترین روش درمان جراحی چاقی در سراسر جهان بوده است یا به قول گلد استاندارد دنیا میباشد. این عمل جراحی از سال ۲۰۱۱ به سرعت محبوبیت یافت و در سال ۲۰۱۵ به عنوان برترین گزینه جراحی چاقی قرار گرفت. با این حال بارزترین دلایلی که این روش یعنی بای پس معده یا بای پس کلاسیک را نسبت به سایر روش‌های جراحی چاقی برتری بخشیده است شامل:

  • سرعت از دست دادن وزن مطلوب به صورتی که به طور متوسط به فرد این اجازه را می‌دهد تا ۷۰ درصد از وزن بدن خود را در طول ۱۸ ماه اول بعد از عمل جراحی چاقی از دست بدهد؛
  • میزان غذای مصرفی فرد در طول شبانه روز به دلیل کاهش اندازه معده کاهش می‌یابد؛
  • میزان کالری کمتری از مواد غذایی در روده جذب خواهد شد؛
  • دیابت نوع دو فرد بهبود می‌یابد یا حتی به صورت کامل از بین می‌رود؛
  • ممکن است نیاز به مصرف دارو برای کنترل فشار خون بالا یا کلسترول بالا محدود شود؛ یعنی داروهایی که برای کنترل فشار خون نظیر متورال یا لوزارتان یا چربی خون مثل آتروواستاتین ، مصرف میشوند ، پس از یک دوره کوتاه به حداقل برسد یا با نظر جراح برتر جراحی چاقی دکتر عبدالحسینی ، قطع شود .
  • کاهش وزن قابل توجه منجر به تنظیم هورمون‌های بدن از جمله افزایش سطح تستوسترون و بهبود سوخت و ساز بدن می‌شود؛
  • اکثر مطالعات نشان می‌دهد که ۹۰ درصد از بیماران حداقل ۵۰ درصد از وزن اضافی خود را بعد از عمل جراحی از دست می‌دهند و موفقیت در از دست دادن اضافه وزن آن‌ها بلندمدت است؛
  • با کاهش وزن و کم شدن دوز یا تعداد داروهای مصرفی برای بیماری‌های مرتبط با چاقی امکان ورزش برای فرد مهیا می‌شود. در صورت اجرای ورزش منظم همراه با یک رژیم غذایی سالم، فرد می‌تواند میزان وزن بیشتری را از دست دهد؛
  • کسب انرژی بیشتری باعث افزایش اعتماد به نفس و احساس بهتر در فرد بعد از عمل جراحی بای پس معده می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد ۹۵ درصد از بیماران طی ۱ سال پس از عمل گزارشی از بهبود کیفیت زندگی خود داشته‌اند.

   

  فیلم جراحی بای پس کلاسیک یا فیلم جراحی بای پس معده :

  شمارش روده در بای پس کلاسیک 

   

  جراحی بای پس کلاسیک یا بای پس معده

  پاسخی بنویسید ←

Photostream