جراحی لاغری

جراحی لاغری

مدیر
تاریخ انتشار اردیبهشت 19, 1398
5/5 - (1 امتیاز)

امروزه مردم تمایل زیادی به خوراکی‌های چرب و پرکالری دارند و ارگانیک نبودن و دیر هضم شدن این خوراکی‌ها منجر می‌شود که چربی‌های انباشته شده در بدن افراد افزایش پیدا کند. ماشینی شدن زندگی افراد نیز باعث کم تحرکی آنها شده؛ همین مسئله موجب می‌شود که فرد سریعاً چاقی را تجربه کند و متأسفانه افراد برای لاغر شدن دچار مشکل می‌شوند زیرا دیگر ورزش‌ها و رژیم‌های سنگین روی بدن آن‌ها تأثیر ندارد. با توجه به پیشرفت علم، جراحی لاغری از بهترین روش‌های درمان این بیماری است و در این مقاله ما قصد داریم بیشتر با آن آشنا شویم.

 

جراحی لاغری چند دسته است؟

جراحی‌های لاغری انواع مختلفی دارند: جراحی اسلیو معده، جراحی بای پس معده، جراحی مینی بای پس معده، جراحی امگا و جراحی چاقی مجدد و سویچ اثنی عشر یا دیودنال سویچ و … و همه این روش‌های جراحی علاوه بر کاهش وزن در درمان بیماری‌های مختلفی مثل دیابت، انواع متابولیک، قلب و عروق و… بسیار مؤثر و کاربردی هستند. یکی از علل متنوع بودن این عمل‌ها وجود بیماری‌های متفاوت در بدن فرد است که متناسب با آن باید نوع عمل تعیین شود؛ برای مثال برای جراحی‌های لاغری می‌توان دو نوع جراحی باز یا لاپاراسکوپی را انجام داد که معمولاً بهترین شیوه درمان لاپاراسکوپی است؛ زیرا مزایای بیشتری نسبت به عمل باز دارد. در عمل باز امکان دارد که دستگاه گوارش فرد در مواجهه با هوا در آینده دچار چسبندگی شود و یکی از شایع‌ترین آنها موارد چسبندگی روده است. یکی دیگر از مزایای جراحی لاپاراسکوپی این است که فرد بیمار بعد از جراحی زودتر مرخص شده و سریع‌تر به روند عادی زندگی خود برمی گردد. در عمل لاپاراسکوپی، پزشک اشراف بیشتری بر دستگاه گوارش بیمار دارد زیرا با دقت بیشتری و با استفاده از دوربین می‌تواند تمام اجزای درونی فرد را از نزدیک مشاهده می‌کند. از دیگر مزایای آن کم بودن جای جراحت است؛ به گونه‌ای که فرد خط‌های عمیق جراحی باز در بدن خود را دیگر ندارد و با چند برش کوچک روی شکم می‌تواند درمان شود. خوب است بدانید که اکثر جراحی‌های چاقی در سراسر دنیا نیز با جراحی لاپاراسکوپی صورت می‌پذیرند. در مقاله بهترین نوع جراحی چیست؟ عمل باز یا لاپاروسکوپی می توانید در رابطه با این نوع عمل بیشتر بخوانید.

 

مشاهده مقاله
تکنیک‌های جراحی

مشاوره جراحی چاقی قبل از عمل

فردی که بیمار است باید قبل از عمل، چندین مرحله را بگذراند. پیش از هر چیزی باید حتماً مشاوره جراحی چاقی بشود تا با تشخیص مستقیم پزشک متخصص روش مناسب درمان برای بدن خود را انتخاب کند؛ در واقع پزشک با بررسی شاخص توده بدنی، نتایج آزمایشات، سونوگرافی، آندوسکوپی و سوابق فرد جراحی مناسب را انتخاب می‌کند. مشاوره جراحی چاقی به افراد کمک می‌کند که بدن خود را بیشتر بشناسند و با توجه به نوع استایل و بدن خود تحت درمان قرار گیرند. پس می‌توانیم بگوییم بهترین نوع درمان برای هر فرد متناسب با استایل و مدل بدن او تعیین می‌شود و هر فرد با فرد دیگر متفاوت است؛ اما فراموش نکنید در پایان خود شما هستید که نوع عمل را انتخاب می‌کنید.

 

جراحی چاقی اسلیو و جراحی بای پس معده و جراحی مینی بای پس معده و جراحی ترکیبی SASJ جراحی چاقی اسلیو و جراحی بای پس معده و جراحی مینی بای پس معده و جراحی ترکیبی SASJ جراحی چاقی اسلیو و جراحی بای پس معده و جراحی مینی بای پس معده و جراحی ترکیبی SASJ جراحی چاقی اسلیو و جراحی بای پس معده و جراحی مینی بای پس معده و جراحی ترکیبی SASJ 

دیدگاه خود را نسبت به این مطلب برای ما ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه های کاربران

 • فریباانصاری فرد

  آیا بیمارصرعی می تواند عمل بای پس معده انجام دهد

  2020-02-27 01:09:10

 • kamran

  با تایید متخصص مغز و اعصاب بله میتواند اما در برخی از موارد خیر

  2020-02-27 01:09:10

 • راحله

  سلام وقت به خیر من 41 سال دارم میخوام بدونم در چه دصورت میتونم از بیمه تکمیلی استفاده کنم برای عمل بای پس معده وکلا هزینه این عمل چقدره

  2019-06-15 14:27:46

 • kamran

  با شماره تلفن مطب تماس بگیرید با در تلگرام یا وتاساپ شماره مشاوره درخواست راهنمایی کنید

  2019-06-15 14:27:46

 • parisa khodayari

  قیمت مینی بای پس بیصورت آزاد میخواستم بدونم به چه قیمت هستش

  2018-07-13 04:19:23

 • kamran

  سلام ، لطفا به آیدی مشاور در تلگرام یا واتساپ پیام بدید

  2018-07-13 04:19:23