بستری در بیمارستان و مراقبت پس از عمل

بستری در بیمارستان و مراقبت پس از عمل
 • بستری در بیمارستان:

  عمل جراحی تحت بیهوشی عمومی انجام شده و در اغلب موارد بصورت لاپاراسکوپیک انجام می‌شود. این روش بهترین نوع عمل بوده زیرا میزان بروز دو عارضه مهم عمل باز یعنی عفونت زخم و فتق محل عمل بسیار کمتر بوده و باعث کاهش چشمگیر درد پس از عمل شده و بیمار سریعتر می‌تواند به فعالیت روز مره بازگشته و میزان بستری در بیمارستان نیز کوتاه‌تر است.

  در مواردی در حین عمل بنا به بعضی دلایل ممکن است نیاز به تبدیل لاپاراسکوپی به عمل باز شود که اگر چه بسیار نادر اتفاق می‌افتد اما بیمار باید آمادگی آن‌را داشته باشد.

  میزان بستری پس از عمل بسته به نوع عمل و وضعیت سلامتی کلی بیمار از ۲ تا ۱۰ روز متغیر می‌باشدودر صورت وقوع عوارض ممکن است طولانی‌تر نیز شود. در چنین وضعیتی ممکن است جراح تصمیم به عمل مجدد بصورت اورژانسی بگیرد. بنابراین شما باید حداقل دو هفته وقت ودر صورت شاغل بودن مرخصی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید.

  این اعمال نیز مانند هر جراحی شکمی دیگرمی‌تواند با درد پس از عمل همراه باشد لذا برای شما پس از عمل مسکن تجویز خواهد شد.

  تغذیه بعد از عمل :

  پس از عمل نوع غذایی که می‌توانید استفاده کنید متفاوت خواهد بود که با مایعات صاف شروع شده و کم کم غذای نرم شروع شده و به تدریج به غذاهای عادی تبدیل می‌شود.

  برای اینکه با عوارضی از قبیل تهوع و استفراغ غافلگیر نشوید توصیه‌های تغذیه ای را که به شما داده می شود دقیقاً دنبال کنید:

  در هر وعده حجم کم مصرف نموده و خوب بجوید.

  هنگام غذا خوردن حتما بنشینید و در محیطی آرام غذای خود را صرف نمایید.

  از آنجا که شما تا مدتی احساس گرسنگی نخواهید داشت و در صورت مصرف زیاد دچار درد و استفراغ خواهید شد حتما به توصیه‌های متخصص تغذیه توجه نمایید.

  هر گز حین غذا خوردن مایعات مصرف نکنید ولی مابین وعده‌های غذایی حتما مایعات به میزان کافی مصرف نمایید.

  حتما به میزان کافی پروتئین مصرف نمایید(نظیر گوشت – ماهی – تخم مرغ و غیره).

  از مصرف نوشابه‌های گازدار و نوشیدنی‌های شیرین – انواع سس و سرخ کردنی‌ها – شیرینی و غذاهای چرب اکیدا خوداری کنید. مصرف آنها از کاهش وزن شما جلوگیری می‌کند.

  به این عادات غذایی جدید به مرور عادت خواهید کرد و اگرچه محدودیت‌هایی خواهید داشت ولی این موضوع باعث نمی‌شود که از زندگی عادی محروم شده و از خوردن لذت نبرید.

  بعد از عمل : 

  از همان چند هفته اول کاهش وزن شما آغاز می شود در اغلب بیماران کاهش وزن در چند ماه اول سریع بوده وسپس آهسته‌تر می شود و حداکثر کاهش وزن در ۱۲ تا ۱۸ ماه حاصل خواهد شد.پس از این زمان مقداری افزایش وزن ممکن است رخ دهد. در طی این زمان بیماری‌های مرتبط با چاقی بهبود می‌یابند.

  تصمیم به انجام عمل چاقی یکی از بزرگ ترین تصمیم‌ها در طول زندگی است.

  همواره رژیم غذایی خود را رعایت کنید و در حد توان فیزیکی خود فعالیت بدنی داشته باشید.

  ویزیت‌های دوره ای خود را بطور منظم انجام دهید و ارتباط خود را با تیم چاقی قطع نکنید.

  با ما در تماس باشید.

  پاسخی بنویسید ←